0553 870 92 02 - 0507 593 94 43
Tez Hazırlama
  • Tez Hazırlama
    Tez Yazımı, Lisans , Yüksek Lisans , Doktora, Ödev Yazımı. Makale Hazırlama, SPSS Analiz, Tez Formatlama Çalışmalarınız için Güvenilir Adres...

  • Tez Hazırlama
    Biz tezhazirlamamerkezim.com olarak bu işin öncüsü, üniversite öğrencilerinin tek dostu, her zaman belli bir politika ve vizyon çerçevesinde ilerleyen ve hep daha ileriyi hedefleyen bir kuruluşuz. Bizimle beraber daima ileriye yürümek isteyenlerin adresi.

Tez Hazırlama Merkezim
TEZ HAZIRLAMA AŞAMALARI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tez Konu Başlığı Belirleme:
 
Tez hazırlama aşamasında ilk olarak öğrencilerin yapması gereken işlem konu başlığı belirlemektir. Belirleyeceğiniz konu başlığı tezin ilerleyen aşamalarında size sorun çıkarmamalı ve kaynak sıkıntısı yaşatmamalıdır. Eğer konu seçimini danışman size bıraktı ise biz sizler için bölümünüz ile alakalı en 3 adet konu belirlemekteyiz.
 
Kaynak Tarama:
 
Tez çalışmanızda iyi bir kaynak taraması yapılması gerekmektedir. Güncel yerli ve yabancı kaynaklar kitap, makale, sunum, seminer vb. gibi kaynaklar danışman hocalarımız tarafından  taranır.  Danışman hocanız tarafından güncel kaynaklar daha çok tercih edilmektedir.
 
 
İçindekiler (Outline):
 
Bu kısımda literatürde bulunması gereken başlıklar yer almaktadır. Tez çalışmanızın genel hatlarını içermektedir. Bu aşamada danışman hoca bölüm başlıklarına onay verdiğinde tez yazım aşamasına geçilebilmektedir.
 
 
Tez Yazım:
 
Tez yazımı konusunda ki ilerleme bölüm bölüm gerçekleştirilerek her bir bölüm sonunda danışman hocadan alınacak onay çalışmanın seyri açısından önemli bir noktadır. Tez hazırlama esnasında kaynaklara yapılan atıf, alıntılama dikkat edilmesi gereken bir husustur. Üniversitelerin tez yazımı konusunda en çok dikkat ettikleri kısım kaynakların doğru bir şekilde kullanılıp kurallara uygun olarak referans gösterilmesidir. 
Üniversitelerde ortalama Proje ve Lisans Tez 30 -50 sayfa , Yüksek Lisans Tez 80 - 100 sayfa aralığında, Doktora Tez 
150 - 200 sayfa aralığın daki çalışmalar genel kabul görmekle birlikte danışman hocanın istekleri doğrultusunda bu sayfa sayılarında değişiklik yapılmaktadır. 
 
Üniversitelerin bazı bölümlerinde tez yazımı bir araştırma ile desteklenmektedir. Çoğu araştırma spss programı sayesinde yapılan analizlerle desteklenerek literatür araştırmasına ışık tutmaktadır. Tez hazırlama süreci en son aşamaya geldiğinde genel formatlama işlemi yapıldıktan sonra üniversiteler tarafından intihal programına yüklenerek benzerlik oranı incelenmektedir. Günümüzde Türkiye’deki birçok üniversitede intihal oranının %20’yi aşmaması istenmektedir. 
 
 
                          Tez Hazırlama Merkezine 0507 593 94 43 nolu telefon numaramızdan
                           yada bilgi@tezhazirlamamerkezim.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.
 
2010 Tez Hazırlama Merkezim // Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım : FNP Digital