0553 870 92 02 - 0507 593 94 43
Tez Hazırlama
  • Tez Hazırlama
    Tez Yazımı, Lisans , Yüksek Lisans , Doktora, Ödev Yazımı. Makale Hazırlama, SPSS Analiz, Tez Formatlama Çalışmalarınız için Güvenilir Adres...

  • Tez Hazırlama
    Biz tezhazirlamamerkezim.com olarak bu işin öncüsü, üniversite öğrencilerinin tek dostu, her zaman belli bir politika ve vizyon çerçevesinde ilerleyen ve hep daha ileriyi hedefleyen bir kuruluşuz. Bizimle beraber daima ileriye yürümek isteyenlerin adresi.

Tez Hazırlama Merkezim
DOKTORA TEZ HAZIRLAMA DANIŞMANLIĞI

 

 

Sevgili öğrenciler Doktora Tez hazırlama ileri seviyde bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır.  Kurumumuz bu aşamada devreye girerek sizlere kaliteli danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Doktora tezi hazırlayanlar genelde çalışmalarına gerekli zamanı ayıramamakla birlikte bu ileri seviyedeki Tezin aşamalarını ve araştırma metotlarını doğru kullanamamaktadırlar. Doktora Tez hazırlama da belli başlı kurallar vardır.

Bu kurallara uygun bir şekilde hazırlanması gereken tez çalışmanız uzman kadromuz tarafından baştan son kısma kadar gerçekleştirilmektedir.

Ortalama olarak 150 - 200  sayfalık bir Doktora tezi üniversitelerin kabul ettği sayfa aralığıdır. Bu sayfa aralığı danışman Hocanız konu ve kaynak durumuna göre değişebilmektedir.

 

Doktora tezlerinde sizlere yardımcı olduğumuz unsurlar;

 

TEZ KONUSUNUN SEÇİMİ;

 

Bölümünüzle ilgili olarak Doktora tez konunuzu belirlemede sizlere yardımcı oluyoruz. Çalışmanızla ilgili birden fazla konu oluşturup size bildiriyoruz. Tez çalışmanızın konusuyla ilgili olarak danışman hocanızdan onay aldğınız gibi ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecine geçmiş oluyoruz. Yada Tez çalışma konunuzu siz belirlemişseniz ve bu konuda danışman hocanızdan onay aldıysanız. Tez konunuzla birlikte gerekli olan detayları aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. Tez konunuzla ilgili olarak ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecinde profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

 

TEZ ARAŞTIRMA METODU VE TEZ TASLAĞINI OLUŞTURMA;

 

Yüksek lisans tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. (outline)Taslakta kısa ve öz bilgilere yer verilmektedir. Taslakta yer alan kısımlar;

·         Tez çalışmanızın konusu

·         Tez çalışmanızın araştırma metodu

·         Tez çalışmanızın içindekiler kısmı

·         Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.

 

TEZ ÇALIŞMANIZ İÇİN GEÇİCİ KAYNAKÇA OLUŞTURMA;

 

Tez çalışmanızda kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

 

TEZ YAZMA AŞAMASI;

 

Doktora Tezinizin İlk olarak içindekiler (outline) kısmı oluşturularak tarafınıza iletilir. Sizden onay gelen kadar Danışman hocanızın isteği doğrultusunda düzenlemeler yapılabilir onay gelene kadar süreç devam eder, onay geldiğinde yazım aşamasına geçilir. Genellikle ilk hazırladığımız taslak (outline) ilk seferde onay almaktadır. Doktora Tezi çalışmalarında genelde bölümünüz ve konunuz ile alakalı SPSS Analiz çalışmaları da istenmektedir. Doktora teziniz ve SPSS Analiz çalışmaları,  yazım ve analiz  aşamasında baştan son kısma kadar profesyonel, kaliteli hocalarımız ile üniversitenizin tez yazım kılavuzuna göre yazılmaya devam etmektedir.

 

TEZ YAZIMI BİTTİKTEN SONRAKİ SÜREÇ;

 

Doktora tez yazımınız bittiğinde tarafınıza word belgesi olarak teslim edilir ve danışman hocanız ile paylaşmanız istenir. Hemen onay alacak çalışmalar değildir. Bir çok düzeltme ve Danışman hocanızdan gelecek düzenlemeler ile kabul edilecek aşamaya gelene kadar gerekli olan tüm düzenlemeler Danışmanın  isteği doğrultusunda yapılarak onay alana kadar bu süreç bu şekilde devam etmektedir. Doktora tezi Çalışmazlarımızda özellikle baştan sonra kadar intihal konusuna çok dikkat edilmektedir. Tez Çalışmanızın sonunda sizin isteğinize bağlı olarak intihal raporu turnitin programından verilmektedir.  Danışman hocanızdan gelecek intihal raporunu da oran yüksek ise istenilen orana ki bu genelde üniversitelere göre değişir %10 %20 arasındadır istenilen orana kadar düzenleme yapılmaktadır.

Siz değerli öğrencilerimizin genel olarak ortak sormuş olduğu sorulara yanıtımız şu şekildedir;                                                                                                                               

·         Tez hazırlama süreciniz tamamlanana kadar destek vermeye devam ediyoruz. 

·         Doktora Tezi Çalışmanız hazırlandıktan sonra intihal dosyasını tarafınıza gönderiyoruz.

·         Danışman hocanızın talepleri doğrultusunda revizeler sağlıyoruz.

·         Zamanlama konusunda iki tarafın belirlediği tarihlere bağlı kalarak ilerleme kaydediyoruz.

·         En önemlisi güven ve iletişim 7/24 telefon (Whatsapp-arama)ve mail yoluyla iletişim halinde oluyoruz. 

 

Tez Hazırlama Merkezine 0507 593 94 43 nolu telefon numaramızdan yada bilgi@tezhazirlamamerkezim.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 
2010 Tez Hazırlama Merkezim // Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım : FNP Digital